ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ

ХОРТИЦЬКОГО РАЙОНУ

ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) № 291 «ВИТЯЗЬ»

вул. Героїв 93 бригади, 36, м. Зaпopiжжя, 69114,

тел.: (061) 226-04-39 E-mail: vityaz 291@ukr.net, веб-сайт: https://dnz291vityaz.jimdofree.com

Код ЄДРПОУ 26469266

 

 24.05.2023 № 01-21/62

                                                                                    Директору

департаменту освіти і науки   Запорізької міської ради

                                                                                               Юлії ПОГРЕБНЯК 

 

              Звіт про виконання умов контракту

директора Бабич Анастасії Іванівни закладу дошкільної освіти

(ясел-садка) №291 «Витязь» Запорізької міської ради

 

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №291 «Витязь» Запорізької міської ради (далі – ЗДО № 291 ЗМР) – навчальний комунальний заклад, який розпочав своє функціонування з 1989 року. ЗДО № 291 ЗМР забезпечує догляд за дітьми віком від 1-го року 6 місяців до 6-ти (7-ми) років, їх розвиток, навчання і виховання відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти).

Засновником (власником) ЗДО № 291 ЗМР є територіальна громада м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради. Органом управління ЗДО № 291 ЗМР є департамент освіти і науки Запорізької міської ради (далі – Департамент) та його відокремлений структурний підрозділ – територіальний відділ освіти Хортицького району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради (далі – Територіальний відділ освіти Хортицького району).

На підставі рішення ЗМР від 27.07.2022 року №32 «Про зміну найменувань закладів дошкільної освіти» змінено найменування Дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 291 «Витязь» Запорізької міської ради Запорізької області на Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №291 «Витязь» Запорізької міської ради.

Відповідні зміни було внесено 29.09.2022 року до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ). Видано наказ по ЗДО № 291 ЗМР, згідно з яким було здійснено відповідні організаційні заходи, пов’язані з перейменуванням закладу освіти.

Місцезнаходження ЗДО № 291 ЗМР: 69114 м. Запоріжжя, вулиця Героїв 93-ї бригади, будинок 36, телефон закладу: (061) 226-04-39; телефон директора: 095-513-20-69

Електронна пошта: vityaz291@ukr.net

Веб-сайт: https://dnz291vityaz.jimdofree.com/

Режим роботи ЗДО № 291 ЗМР, тривалість перебування в ньому дітей встановлюється засновником відповідно до чинного законодавства України.

В звичайному очному режимі ЗДО № 291 ЗДО працює за п'ятиденним робочим тижнем, з 12-годинним режимом перебування дітей, з 6.30 до 18.30. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.

Мова навчання – українська.

В своїй діяльності я, як директор ЗДО № 291 ЗМР, здійснюю поточне керівництво і забезпечую діяльність ЗДО № 291 ЗМР відповідно до нормативно-правових документів: Конституції України; Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» (із змінами), «Про охорону праці», «Про дорожній рух»; Положення про заклад дошкільної освіти, затверджений Постановою КМУ від 12.03.2003р. №305 (із змінами); Указів Президента України, рішень Уряду України; Кодексу Закону про працю України; Власного Статуту (нова редакція), затвердженим рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради №32 від 27.07.2022р.; Базового компоненту дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», комплексної освітньої програми для дітей раннього та передшкільного віку «Стежинки у Всесвіт», парціальних програм; річного плану роботи; інших нормативно-правових актів.

Я, як керівник закладу дошкільної освіти, відповідаю за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та забезпечую в своїй роботі реалізацію державної політики виконання державних стандартів дошкільної освіти.

            Головною метою закладу дошкільної освіти є забезпечення якісної дошкільної освіти, яка є стартовою платформою для особистісного розвитку дитини та підготовки її до навчання в Новій українській школі.

                     Діяльність ЗДО № 291 ЗМР направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

-                збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей, формування їх особистості;

-                виховання любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

-                формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;

-                виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

         Принципи діяльності ЗДО № 291 ЗМР:

- створення безпечно комфортного освітнього середовища;

- забезпечення рівності умов для реалізації задатків, нахилів, здібностей, обдарувань, різнобічного розвитку кожної дитини;

- єдність розвитку, виховання, навчання і оздоровлення дітей;

- єдність виховних впливів в сім’ї і закладу;

- наступність і перспективність між дошкільною та початковою освітою;

- особистісно-орієнтований підхід до розвитку особистості дитини;

- демократизація та гуманізація педагогічного процесу;

- відповідність змісту, рівня і обсягу дошкільної освіти особливостям розвитку та стану здоров’я дитини дошкільного віку.

Будинок закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 291 «Витязь» типовий, розрахований на 14 вікових груп, із них одна група переоснащена під спортивну залу.

На виконання наказу департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 22.07.2022 року №213 р «Про організацію 2022/2023 навчального року в комунальних закладах освіти міста Запоріжжя в умовах воєнного стану», наказу територіального відділу освіти Хортицького району від 01.08.2022 року №84р «про організацію 2022/2023 навчального року в закладах освіти Хортицького району в умовах воєнного стану», з урахуванням даних автоматизованої системи «Електронна реєстрація дітей в дошкільні навчальні заклади», створеної на основі порталу reg.isuo.org, було проведено аналіз заявок в електронній черзі для зарахування на 2022 рік в ЗДО № 291 ЗМР. У зв’язку з відсутністю в електронній черзі достатньої кількості дітей раннього віку з урахуванням норм наповнюваності груп у ЗДО, встановлених п.2 ст14 Закону України «Про дошкільну освіту», сформувати мережу ЗДО № 291 ЗМР у повному обсязі стало неможливим.

У 2021/2022 навчальному році функціонувало 13 груп: 4 групи раннього віку та 9 груп дошкільного віку. Враховуючи нормативну наповнюваність груп в закладі дошкільної освіти, нагальним постало скорочення чисельності груп в ЗДО № 291 на 2022-2023 навчальний рік (1 група для дітей раннього віку). Причиною зменшення наповнюваності груп дітьми закладу дошкільної освіти є – введення воєнного стану, з причини агресії з боку російської федерації. (далі – рф).

На сьогоднішній день функціонує 12 груп:

1 група – І група раннього віку (2-го року життя);

2 групи – ІІ група раннього віку (3-го року життя);

3 групи – група молодшого дошкільного віку (4-го року життя);

3 групи – група середнього дошкільного віку (5-го року життя);

3 групи – група старшого дошкільного віку (6-го року життя).

     Групи у ЗДО № 291 ЗМР були укомплектовані за віковими ознаками, відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-епідеміологічних вимог до утримання дітей з урахуванням побажань батьків.

    В 2022 році відвідувало 204 дитини, що в порівнянні з минулим роком на 30 дітей менше, з них:

* дітей раннього віку – 41 дітей;

* дітей дошкільного віку – 163 дітей.

За 2022 рік прийнято 33 дитини, що на 52 дитини менше, ніж в минулому році.

Зарахування дітей до ЗДО № 291 ЗМР, переведення та відрахування здійснювала відповідно «Положення про заклад дошкільної освіти» (постанову КМУ від 12.03.2003 №305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 №86)). Зарахування та відрахування дитини здійснювала згідно з відповідним наказом.

Під час прийому дитини до ЗДО № 291 ЗМР ознайомлювала батьків або інших законних представників дитини зі Статутом ЗДО № 291 ЗМР та  іншими нормативними документами, що регламентують його діяльність. Прийом дітей здійснюється директором ЗДО № 291 ЗМР А.І.Бабич на підставі заяви батьків або осіб які їх замінюють; свідоцтва про народження дитини; направлення територіального відділу освіти; медичної довідки, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти та довідки про щеплення форма №063.

Медичне обслуговування здійснювалось відповідно до чинних розпорядчих документів  Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України. ЗДО № 291 ЗМР укоплектовано медичним персоналом. Медичне забезпечення здійснювали: Ірина ДУЗБЕНОВА, сестра медична старша, 1 ставка та Ольга ДЯЧЕНКО, сестра медична старша, 1 ставка. В ЗДО № 291 ЗМР в наявності медичний кабінет та ізолятор.

Основними завданнями медичної служби є:

- постійний контроль за станом здоров’я дітей;

- здійснення контролю за організацією та якістю харчування;

- контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог;

- дотримання раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження;

- проведення санітарно-просвітницької роботи;

- медико-педагогічний контроль за станом фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі.

В ЗДО № 291 ЗМР були дотримані протиепідемічні заходи, з метою запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). Проводився щоденний моніторинг обліку вихованців, показників фактичної відвідуваності та наповнюваності груп, стану захворюваності вихованців та працівників на коронавірусну хворобу (COVID-19). Проводилися інструктажі для працівників ЗДО № 291 ЗМР щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів. Розроблено Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацію випадків захворювання коронавірусну хворобу (COVID-19) серед вихованців та працівників закладу та Алгоритм прийому дітей під час карантину при несприятливих погодних умовах. На час карантину було обмежено проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритому приміщенні, окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування закладу дошкільної освіти – проведення педагогічних рад. Всі працівники закладу зробили щеплення від COVID-19.

Медичними працівниками велась вся необхідна медична документація та звітність, встановленими МОЗ. Мною постійно проводився контроль за веденням медичної документацієї.

Питання щодо медичного обслуговування розглядалися на засіданнях педагогічної ради та на виробничих нарадах.

В ЗДО № 291 ЗМР на належному рівні проводилася робота щодо дотримання вимог працівниками закладу вимог «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (наказ МОН України від 17.04.2006 №298/227 із змінами, внесеними згідно наказом МОН, молоді та спорту №202/165  від 26.02.2013 року), з урахуванням вимог воєнного стану.

Відповідно до штатного розпису ЗДО № 291 ЗМР повністю укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування та сумлінно виконують обов’язки. У ЗДО № 291 ЗМР працюють досвідчені кваліфіковані медичний персонал, кухарі, комірник.

Стан харчоблоку та допоміжних приміщень відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Харчоблок забезпечено гарячою та холодною проточною водою, миючими засобами, дезінфікуючими засобами відповідно до санітарних вимог. Оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані, окрім універсального приводу. Відповідно до сучасних вимог щодо організації харчування дітей в ЗДО технологічне обладнання на харчоблоці на часі потребує модернізації та заміни, а саме: морозильна камера, пароконвекційна піч, відновлення роботи вентиляційної системи на харчоблоці. У достатній кількості забезпечено кухонним обладнанням і посудом. Весь посуд та інвентар промаркований та використовується за призначенням. Харчоблок, овочесховище забезпечено засобами вимірювання (терези), які пройшли метрологічну повірку.

Адміністрацією ЗДО здійснювався контроль за санітарним станом харчоблоку. За результатами адміністративного контролю за звітний період порушень не виявлено.

Відповідно п.1.1 Розпорядження міської ради від 09.03.2022 року №115 «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.02.2022 №110 «Про вжиття додаткових заходів у м.Запоріжжі у зв’язку із веденням воєнного стану в Україні» зі змінами, п.3-5 протоколу №13 від 04.03.2022 року чергового засідання місцевої комісії ТЕБ і НС м.Запоріжжя з метою вирішення невідкладних питань оборони міста Запоріжжя та усних звернень керівників відділу в Службу у справах дітей по Хортицькому та Заводському районах було здійснено передачу продуктів харчування, яка регламентувалася протоколами, наказами по ЗДО № 291 ЗМР та актами передачі продуктів харчування та продовольчої сировини.

На сьогоднішний день продукти харчування та продовольча сировина в закладі відсутні.    

Комірником Шульгіною О.Є. своєчасно подавались щотижневі заявки на продукти харчування на наступний тиждень в паперовому та електронному варіанті на «Web-портал». Постачання продуктів харчування за звітний період здійснювалося в повному обсязі, відповідно до заявок. У разі необхідності вносилися корективи до заявок. Щоденно комірником забезпечується ведення бухгалтерського обліку продуктів харчування в програмі «Web-портал» та 1 раз на місяць надається звіт щодо залишків продуктів харчування. Своєчасно здійснювалося реагування на данні електронних таблиць «Вартість харчування». Комірник сумісно із членами комісії з громадського контролю контролювала умови доставки продуктів харчування та продовольчої сировини до ЗДО, контролювала якість та асортимент продуктів харчування, продовольчої сировини за додержанням вимог санітарного законодавства щодо їх зберігання. Комірник та комісія з бракеражу приймали якісні продукти, які надходили до ЗДО. Випадків завозу продуктів без супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність, якість та виявлення нестачі або залишку протягом звітного періоду не зафіксовано.

В ЗДО № 291 діти при 12-ти годинному перебуванні за звітний період забезпечені триразовим харчуванням. Протягом дня всі вихованці закладу дошкільної освіти забезпечені кип’яченою водою, яка береться на харчоблоці в достатній кількості.

В закладі дошкільної освіти режим харчування організований відповідно до віку дітей. Для кожної вікової групи затверджений режим харчування та графік видачі їжі на харчоблоці та денне меню із зазначенням норм виходу кожної страви, хімічного складу та енергетичної цінності харчування: білків, жирів, вуглеводів та алергенів. Вивішуються інформація для батьків щодо рекомендованої вечері вдома, кожного дня через вайбер-групи надавалися батькам інформація та фотозвіти меню, організація харчування дітей в закладі.

В закладі дошкільної освіти складено Єдине примірне двотижневе меню на осінній, зимовий, весняний та літній періоди та погоджено начальником управління Держпродспоживслужби в м. Запоріжжя. На підставі Єдиного примірного двотижневого меню щодня сестрою медичною старшою складалися меню-розклади на наступний день. При складанні меню працівники користувались картотекою страв, затвердженою керівником ЗДО.

Директор постійно контролює дотримання графіку видачі їжі та режим і норми харчування відповідно до віку дітей.

Слід зазначити, що за результатами адміністративного контролю за звітний період в ЗДО з’ясовано: стан овочів та фруктів відповідали вимогам, всі овочі та фрукти були якісні; в наявності всі супровідні документи; зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини у коморі відповідають санітарним нормам і правилам; дотримано товарне сусідство та термін їх реалізації; дотримано здійснення бракеражу сирої та готової продукції, закладки продуктів та технології приготування страв. За звітний період порушень не виявлено.

У 2022 році продовжується планомірна робота щодо впровадження у роботу принципів системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР). Звісно, впровадження цієї системи неможливе без забезпечення відповідної матеріально-технічної бази.

На виконання листа Міністерства освіти і науки України «Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 23.05.2012 року №1/9-396, систематично впродовж звітного періоду було здійснено оперативний контроль за організацією харчування дітей директором та сестрою медичною старшою. Впродовж  звітного періоду згідно циклограми контролю організації харчування охоплені всі питання забезпечення дітей якісним та збалансованим харчуванням санітарно-гігієнічним вимогам. Були проведені різні види контролю: оперативний, вибірковий.

Оперативний контроль санітарного стану харчоблоку здійснюється сестрою медичною старшою Ольгою ДЯЧЕНКО згідно з циклограмою контролю з наступним відображенням в Журналі внутрішнього контролю. Санітарний стан харчоблоку задовільний, усі приміщення прибрані, генеральне прибирання проводиться один раз на тиждень кожного приміщення харчоблоку згідно графіка генеральних прибирань. У приміщенні харчоблоку розміщені інструкції щодо правил миття кухонного посуду, інвентарю та обладнання.

Я контролювала якість продуктів харчування, дотримання вимог до своєчасності постачання продуктів, умови зберігання і реалізації продуктів харчування в ЗДО, дотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоці та технології приготування страв, харчування в групах. Постійно контролювала питання відбору та зберігання добових проб раціону, своєчасність ведення необхідної медичної документації.

З метою запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь, протиепідемічних заходів з поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в закладі дошкільної освіти проводились наступні протиепідеміологічні заходи: дотримання санітарно-гігієнічного режиму, санітарно-просвітницька робота з працівниками закладу та батьками вихованців через сайт, вайбер-групи, формування у дітей культурно-гігієнічних навичок, надання медичної допомоги дітям, які захворіли, їх своєчасна ізоляція від здорових дітей, санобробка поверхонь кожні 2 години.

Випадків недотримання кухарями технології приготування страв протягом 2022 року не зафіксовано.

Відповідно до накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину, мною та сестрою медичною старшою, спільно з комірником постійно проводився аналіз та корекція виконання натуральних норм харчування.

Середній показник виконання норм харчування з вживання основних продуктів дітей у ЗДО №291 за 2 місяці 2022 року – ясла - 93%, сад – 92%. Аналіз виконання норм харчування за 2022 рік показав, що переважно харчування дітей здійснювалося наближено до норм, було раціональним, збалансованим, різноманітним.

Для виявлення дітей пільгового контингенту було проведено соціальне опитування сімей онлайн. З батьками, які відносились до пільгових категорій громадян було проведено роз’яснювальну роботу щодо права користування пільгами. Всього дітей пільгових категорій – 30 чоловік:

      -  діти із багатодітних сімей – 14 дітей;

      -  діти із малозабезпечених сімей – 2 дитини;

      -  діти з інвалідністю – 2 дитини;

      -  діти із сімей учасників АТО – 10 дітей;

      - діти, позбавлені батьківського піклування – 1 дитина;

      - діти із сімей, що були внутрішньо переміщені – 1 дитини.

Всі діти пільгових категорій, які були зараховані в серпні 2022 року, були внесені в наказ по ЗДО № 291 ЗМР від 01.09.2022р. №94р «Про звільнення від плати за харчування дітей у ЗДО № 291», відповідно до наданих заяв та документів, що підтверджують статус.

            Організація харчування в групах була на постійному контролі з мого боку, як керівника закладу, вихователя-методиста та медичного персоналу закладу. Педагогами приділяється належна увагу вихованню у дітей культурно-гігієнічних навичок.

            Питання організації харчування в ЗДО №291 заслуховувались на загальних батьківських зборах, виробничих нарадах, щомісячно подавали звіти про виконання норм харчування до ТВО Хортицького району.

Впродовж звітного періоду з боку батьків негативних відгуків щодо організації харчування в ЗДО не було. Батьки дуже задоволені введенням нового меню, збалансованому, повноцінному, безпечному та якісному харчуванню, різноманітністю страв.

Навчальний рік у ЗДО № 291 ЗМР розпочався 01.09.2022 р. і закінчиться 31.05.2023 року. Дошкільна освіта надавалася для вихованців ЗДО № 291 ЗМР – дистанційно. Причиною дистанційної освіти є агресія з боку Російської федерації, введення воєнного стану в Україні з 24.02.2022 року та його продовження по теперішній час, а також рішенню протоколу позачергового засідання місцевої комісії техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя від 29.04.2022 № 21.

У зв’язку з цим, в 2022 році вся організована діяльність проводилась дистанційно не більше 5, 10, 15 хв. для дітей раннього, молодшого, середнього та старшого дошкільного віку відповідно. Саме такий час зазначено та рекомендовано дітям для роботи з інформаційно-комп’ютерними технологіями.

Впродовж навчального року педагоги розробляли дистанційні заняття та ігри, консультації, рекомендації, пам’ятки, поради тощо, які стали обов'язковим складником впровадження освітньої діяльності. Батьки та вихованці мали можливість переглянути відео розробки занять та активно долучитись до освітньо-виховного процесу. Банк відео занять продовжує поповнюватись авторськими розробками педагогів, які є актуальними в реаліях сьогодення.

Для зручності спілкування між педагогами та вихованцями з батьками, окрім груп в вайбері та телеграмі, були створені сторінки у гугл-класі, де щоденно відповідно до розкладу організованих видів діяльності всі педагоги викладали заняття та інші види діяльності. Також була створена сторінка «Педагоги ЗДО № 291» у Google Classroom для роботи з педагогами закладу, а саме: самоосвіти, підвищення кваліфікації, роботи з дітьми, психологічна підтримка, пам’ятки, консультації, рекомендації тощо.

Освітній процес в ЗДО № 291 «Витязь» визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується через виконання Освітньої програми закладу дошкільної освіти № 291, освітніх програм для розвитку дитини раннього та дошкільного віку «Я у Світі», «Стежинки у Всесвіт», іншими додатковими програмами розвитку дітей, листами затвердженими Міністерством освіти і науки України та річного плану.

План роботи на рік складається сумісно з вихователем-методистом Марією КОБЗЄВОЮ, схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується директором. Робота колективу спрямовується на виконання пріоритетних завдань та реалізується через різні форми роботи: педагогічні ради, семінари-практикуми, круглі столи, тренінги, колективні перегляди, консультації, виставки-презентації, тематичні виставки, роботу з батьками. Методична база закладу щорічно поповнюється новинками методичної літератури, наочними посібниками за рахунок спонсорської допомоги. Методичний кабінет має достатню базу для забезпечення якості освітньої роботи з дітьми (перспективне та календарне планування роботи вихователів та спеціалістів, розробка конспектів занять до різних розділів програм, пакет документації практичного психолога закладу, сценарії свят та розваг).

       Надбанням закладу дошкільної освіти є скарбничка перспективних педагогічних досвідів узагальнених педагогами закладу:

-          «Використання методики М.О.Зайцева на заняттях з математики» (вихователь Ген Л.М.);

- «Навчання дітей математиці в дитячому садку за методикою М.О.Зайцева» (вихователь Сташевіч І.К.);

-   «Фізичний аспект валеологічної освіти дітей старшого дошкільного віку» (вихователь Жук В.С.);

-  «Готуємося до школи із задоволенням (підготовка руки до письма на заняттях з математики)» вихователь Сташевіч І.К.

Вищезазначені досвіди використовуються в практиці роботи як авторами, так і іншими педагогами закладу та педагогами інших закладів міста. Також у ЗДО № 291 ЗМР в роботі використовуються матеріали досвідів роботи закладів району, які представлені у картотеці.

          Впровадження передового педагогічного досвіду, нових педагогічних технологій має свій позитивний вплив на рівень розвитку пізнавальної сфери дошкільників.

          Кабінет практичного психолога забезпечено корекційно-розвивальними програмами, методичною літературою, посібниками для здійснення діагностики та корекційної роботи. Незважаючи на роботу в дистанційному форматі, велика увага надається питанню адаптації дітей до умов закладу дошкільної освіти та підготовці дітей до школи. Робота з батьками в адаптаційний період включала в себе: проведення бесід, консультацій¸ розміщення інформації в вайбер-групах, гугл-класі та на сайті ЗДО. 

         Проблема наступності між дошкільною та початковою ланками освіти сьогодні лишається актуальною. На виконання Листа Міністерства освіти науки, молоді та спорту України від 19.08.2011 року № 1/9-634 «Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку» та інструктивно-методичних рекомендацій «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти» (додаток до листа МОН від 19.04.2018 №1/9-249) в ЗДО № 291 ЗМР проводиться відповідна робота:

-       між ЗДО № 291 ЗМР та гімназією № 51 ЗМР укладена угода про співпрацю між закладом дошкільної освіти та гімназією;

-       обговорено, складено та затверджено план спільних заходів із забезпечення взаємодії закладу дошкільної освіти гімназією на навчальний рік.

          Педагоги з метою підвищення мотиваційної готовності до навчання в школі організовували  та проводили в онлайн-режимі:

-                  бесіди з дітьми «Я готуюся до школи», читання творів про школу, складання розповідей «Я майбутній першокласник», конкурс дитячих малюнків «Школа моєї мрії»;

- з батьками дітей-випускників проводились батьківські збори онлайн, де батьки були проінформовані, що тенденції розвитку дошкільної та початкової освіти в умовах реформування  загальної середньої освіти на засадах концепції Нової Української школи мають багато спільного. Зокрема, гуманізм як норма поваги до особистості, доброзичливе, бережне ставлення до дитини без спонукання і насилля; визнання самоцінності кожного вікового періоду та орієнтація на вікові особливості; урахування індивідуальних інтересів, здібностей, темпу розвитку дитини; опора на досягнення попереднього етапу розвитку; створення сприятливих умов для формування і розвитку у дитини пізнавальних, психічних процесів, належної спрямованості на активність у соціумі, конструктивних мотивів поведінки, самосвідомості, позитивної самооцінки, самоповаги та шанобливого ставлення до тих, хто її оточує;

- висвітлювались на сайті закладу консультації з метою просвіти батьківської громадськості за такими темами: «Як підготувати дитину до школи», «Першокласник. Що треба знати батькам?», «Дошкільник – завтрашній школяр».

            З метою вивчення рівня готовності майбутніх першокласників до  школи психолог надає інформацію на кожного випускника «Інформація про сформованість передумов навчальної діяльності випускника».

           Ефективність роботи педагогічного колективу визначається результатами та досягненнями вихованців. У роботі з дітьми вихователі створювали найсприятливіші умови для розвитку творчої особистості дитини. Така робота з дітьми сприяла вдосконаленню їх творчих здібностей, вмінню працювати колективно і одержувати від виконаної роботи задоволення та бажання працювати якнайкраще. Діти мають належні знання з пізнавального, логіко-математичного, мовленнєвого та інших видів розвитку.

            Слід відзначити роботу вихователів старших дошкільних груп у підготовці дітей до школи: Касьяненко О.В., Нестеренко А.Б., Рябченко Л.Г., Шевченко Я.В., Галінська І.С., Ткач І.С. Педагогічний колектив закладу підтримує зв'язок з педагогічним колективом гімназії №51. Педагоги гімназії задоволені успішністю наших випускників: вихованці продовжують успішно навчатися в гімназії, активно беруть участь в конкурсах, олімпіадах, фестивалях, займають призові місця; в подальшому житті вони вміло використовують знання, які надбали за час навчання.

            За звітній період учасники освітнього процесу брали участь у таких заходах: Місячник безпеки «ДСНС очима дітей або Обери життя», марафон «Толока до покрови», міський проєкт «Екологічний вектор», Всеукраїнське заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», Всеукраїнський День довкілля та День Землі.

 Для ефективного функціонування закладу дошкільної освіти звичайно базисом є матеріально-технічне забезпечення для збереження життя та здоров’я вихованців, яке впродовж 2022 року під час воєнного стану постійно підтримувалося в належному стані.

Матеріально-технічна база в цілому відповідає вимогам, які визначені будівельними, санітарно-гігієнічними нормами, Примірним переліком ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти. Стан матеріально-технічної бази в закладі дошкільної освіти задовільний.

Заклад дошкільної освіти є комунальним закладом, тому матеріальне забезпечення гарантує місцевий бюджет. Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно з кошторисом, сформованим територіальним відділом освіти Хортицького району. Виконання кошторису, виконання угод, дотримання лімітів ФЗП та лімітів використання енергоносіїв, ведення фінансових операцій здійснювалося відповідно до діючого законодавства разом з бухгалтерією ТВО Хортицького району. В ЗДО № 291 ЗМР створена комісія контролю за дотриманням використання енергоносіїв в межах затверджених лімітів та виконання заходів по теплоенергозбереженню. Всі ці питання розглядалися на виробничій нараді. За звітний період порушень не виявлено.

            В 2022 році було надано з місцевого бюджету кошти на придбання:

- миючих засобів (мило рідке, антисептичні засоби, дезінфікуючі засоби, паперові рушники, пральний порошок, сода кальцинована, мило господарче);

- господарчі товари;

- канцтоварів (офісний папір А4 тощо);

- проведення заміру опору ізоляції;

- проведено дезінсекцію та дератизацію;

- заправка вогнегасників.

 Проведено ремонт за рахунок бюджетних коштів:

- поточний ремонт та заміна труб водогону у підвалі;

- ремонт та заміна труб гарячого водопостачання;

- ремонт та заміна двох засувок в елеваторному вузлі.

ЗДО № 291 ЗМР забезпечено водонагрівачами у кількості 17 шт. та здійснено їх установку. придбання водонагрівачів для груп (№3, №14, №4, №5, №1, №6, №7, №8, №2, №10);

Завдяки небайдужості колективу закладу оновлюється та підтримується від час воєнного стану матеріально-технічна база ЗДО № 291 ЗМР.

Силами працівників закладу проведено ремонт ізолятору медичного кабінету відповідно до вимог Санітарного регламенту та ремонт коридору блоку №7.

            Працівниками в рамках проведення міського проєкту ЗАПОРІЖЖЯ TOLOKA FESTIVAL,  було висаджено дерева, кущі, рослини на квітниках, городах та майданчиках. Впродовж 2022 року працівники закладу здійснювали прибирання території, прилеглої території до закладу та покіс трави.

В рамках підготовки до літнього періоду та навчального року працівниками закладу пофарбовано пісочниці, ігрове та спортивне обладнання на ігрових та спортивному майданчиках, частковий ремонт та фарбування павільйонів закладу.

Проведено косметичні ремонти в усіх вікових групах, кабінетах, коридорах, музичній та спортивній залах, на харчоблоці, в медичному блоці. Проведено ремонт овочесховища.

За рахунок допомоги батьків в ЗДО проведено:

-  фарбування сходових маршів коридору блоку №1, №3, №5, №6;

-  ремонт технологічного обладнання харчоблоку, пральні: пральної машини, сушильного барабану, холодильників, електроплити;

-  відремонтовано та пофарбовано цоколь будівлі;

-  придбано миючі засоби;

-  придбано господарчі товари;

-  придбано медичні препарати;

-  придбано канцтовари;

-  придбано печатки, штампи та оснастки для закладу;

-  частковий ремонт тепломережі;

-  оформлення підписки на електронний журнал.

Заплановані заходи щодо покращення матеріально-технічного стану впродовж 2022 року виконувалися, але не в повному обсязі. На сьогоднішній день залишаються актуальними наступні проблеми, вирішення яких планується впродовж 2023 року:

   -    заміна технологічного обладнання;

-          ремонт асфальтного покриття на території ЗДО № 291 ЗМР;

-          заміна вікон на склопакети;

-          установка дверей з кодовим замком;

-          встановлення пожежної сигналізації;

-            оновлення та поповнення обладнання та інвентарю харчоблоку для впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР);

-          ремонт санвузлів в групах раннього віку №5, №4;

-          ремонт харчоблоку та пральні;

-          заміна меблів (шафи для роздягання);

-          оновлення  м'якого інвентарю (спецодяг, постільна білизна);

-          придбання кондиціонерів для музичної та спортивної зали;

-          придбання комп’ютерів (3 шт.);

-          поповнення сучасного обладнання на ігрові та спортивний майданчики закладу;

-          поповнення іграшок та методичних посібників.

Недостатнє фінансування закладу дошкільної освіти не дає змогу вирішити в повному обсязі ці проблеми.

Збереження комунального майна (приміщення, обладнання, інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі закладу дошкільної освіти) забезпечується як мною, директором Анастасією БАБИЧ, так і колективом працівників закладу. Постійно ведеться контроль за збереженням комунальної власності. Відповідальність за діяльність ЗДО № 291 ЗМР несу в повному обсязі. Організація моєї роботи, як керівника, здійснюється в межах моїх повноважень відповідно до діючого законодавства. Щорічна інвентаризація комунального майна в ЗДО № 291 ЗМР показала, що майно зберігається і поповнюється, знаходиться в задовільному стані. Виконання кошторису, виконання угод, дотримання лімітів фонду заробітної плати та лімітів використання енергоносіїв, ведення фінансових операцій здійснюється відповідно до діючого законодавства разом з централізованою бухгалтерією територіального відділу Хортицького району.

Виконання колективної угоди між адміністрацією та трудовим колективом  ЗДО № 291 виконувалась  на належному рівні і  забезпечувалась за такими напрямками:

-          своєчасна виплата заробітної плати;

-          матеріальна допомога на оздоровлення педагогічним працівникам;

-     доплата педагогічним працівникам за престижність в роботі;

-          доплата за особливий характер праці;

-          шкідливі та важкі умови праці;

-          за роботу в нічний час;

-          доплата за додаткове навантаження;

-          створення безпечних умов життєдіяльності вихованців та працівників;

-          надання щорічної  основної відпустки;

-          надання соціальної відпустки (9 чоловік);

-          надання додаткової оплачуваної учбової відпустки (2 чоловіки);

-          забезпечення спецодягом та інвентарем та інше.

В колективному договорі між адміністрацією та профспілковим комітетом є перелік посад працівників ЗДО, яким надається додаткова оплачувана відпустка (за особливий характер праці, за ненормований робочий день, за важкі та шкідливі умови праці).

Двічі на рік адміністрація та профспілковий комітет звітує перед колективом про виконання колективної угоди. Всі пункти колективного договору, протягом 2022 року, було виконано в повному обсязі.

В закладі дошкільної освіти всі працівники сумлінно виконують свої обов’язки, працюють творчо, що є невід’ємною складовою успішного управління закладом. 

Впродовж 2022 року педагогічні працівники отримували премії, грошову винагороду за зразкове, сумлінне виконання посадових обов’язків. А також були відзначені грамотами, подяками з метою морального стимулювання.

Слід зазначити, що виконання колективної угоди між адміністрацією та трудовим колективом на належному рівні.

В повному обсязі були задовільнені всі звернення працівників ЗДО, членів профспілки, щодо надання матеріальної допомоги: в зв’язку з необхідністю лікування, придбання коштовних ліків, проходження медичного обстеження.

Всі діти членів профспілки нашого закладу дошкільної освіти віком від 1 до 14 років отримали новорічні подарунки в повному обсязі.

Вся робота профспілкового комітету висвітлюється на однойменному стенді, в вайбер-групі.

Всі питання розглядаються на робочих нарадах членів профспілки своєчасно.

В грудні 2022 року було розроблено проєкт нового колективного договору на 2023-2028 роки ЗДО № 291 ЗМР.

В ЗДО № 291 ЗМР створено умови для організації безпечної життєдіяльності дітей та працівників. Вся робота в закладі з цього питання була направлена і велась відповідно до вимог законодавчих та нормативних документів. 

На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417 (зі змінами), та Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених наказом МОН України від 15.08.2016 №974 (зі змінами) у зв’язку зі зміною назви дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 291 «Витязь» Запорізької міської ради Запорізької області на заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 291 «Витязь» Запорізької міської ради було здійснено усі необхідні управлінські заходи для приведення у відповідність до норм чинного законодавства: вжито заходів щодо ліквідації старих та виготовлення нових печаток, штампа, вивіски закладу; внесено записи до трудових книжок працівників ЗДО № 291 ЗМР про зміну назви закладу освіти відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок; зроблені сканкопії трудових книжок та завантажені на сайт Пенсійного фонду України згідно вимог чинного законодавства; здійснено всі необхідні заходи щодо державної реєстрації змін у назві закладу освіти у відповідних державних органах; оновлено посадові інструкції та інструкції з пожежної безпеки та охорони праці.

На виконання Кодексу цивільного захисту України в ЗДО № 291 ЗМР систематично планується та проводиться робота з цивільного захисту на календарний поточний рік: навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої домедичної допомоги постраждалим, поведінка під час обстрілу, поведінка під час отримання сигналу «Повітряна тривога» тощо.

Згідно графіку було організовано «Тиждень безпеки дитини в закладі дошкільної освіти»; педагогами було проведено відео заняття у відповідності до тематики проведення «Тижня безпеки дитини», вікторини, дидактичні ігри з метою навчання дітей правилам безпеки життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій. Також педагогами було підготовлено наочні тематичні матеріали для розміщення в вайбер, телеграм групах та у гугл-класах.

Діяльність адміністрації спрямована на виховання у учасників освітнього процесу ЗДО № 291 ЗМР якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації та в умовах карантину COVID-19; формування навичок безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

З метою збереження життя і здоров'я дітей у закладі дошкільної освіти планово проводяться з працівниками інструктажі відповідно до відомчих інструкцій. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципах: пріоритету життя і здоров'я працівників та дітей відповідно до створення безпечних умов праці навчання та виховання. Крім нормативно-правових документів з охорони праці, охорони життя та здоров'я дітей, в ЗДО видаються  накази з охорони праці та розробляються  додаткові заходи щодо попередження дитячого травматизму та збереження їх здоров'я. Для працюючих розроблені та видані на руки інструкції з охорони праці, робочі та посадові інструкції, які зберігаються на робочих місцях. Для проведення роботи з дітьми з проблем безпеки життєдіяльності, у методичному кабінеті є достатня кількість дидактичного матеріалу. Належна робота з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять у вигляді різноманітної освітньої роботи. Кожен працівник проявляє турботу щодо створення безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.

 Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та медичного персоналу. 

   Систематично оновлюються куточки: «Цивільний захист», «Дорожня абетка», «Абетка пожежної безпеки», «Охорона безпеки життєдіяльності», «Коронавірус», тематичні рубрики з безпеки життєдіяльності в групових батьківських куточках та на сайті ЗДО № 291 ЗМР. Було поновлено плани евакуації. Проведено консультації «Надання першої допомоги при нещасних випадках», «Надання домедичної допомоги». Своєчасно переглядались в усіх вікових групах та інших приміщеннях аптечки першої долікарської допомоги.

   Комісією з охорони праці, з протипожежної безпеки систематично проводяться перевірки щодо створення оптимальних умов безпеки життєдіяльності дітей під час освітнього процесу.

   Але не зважаючи на проведення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності рівень травматизму під час освітнього процесу та в побуті серед працівників є присутнім: у побуті – 5 випадків, під час освітнього процесу – 0 випадків. Це обумовлено стресовими ситуаціями під час воєнного стану.

            Систематично онлайн проводилися Місячники, Тижні безпеки з питань безпечної поведінки дітей в різних ситуаціях на  вулиці, в побуті, на воді та ін. Організовувалася робота тематичних стендів: «Як захистити себе від пожежі», «Щоб не сталося лиха», «Обережно – дорога», «Коли ти один вдома», пам’ятки для батьків щодо правил поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних або диверсійних актів, правила поведінки під час артилерійського обстрілу. Постійно проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед батьківської громадськості з питань безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, охорони праці.

Систематично проводилася роз’яснювальна, інформаційна робота серед  педагогічного колективу та батьків щодо правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, встановлення воєнного стану на виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-coV-2».

            Результати перевірок виконання вимог з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, створення належних санітарно-гігієнічних умов розглядаються на загальних зборах, батьківських зборах,  виробничих нарадах.

Органом громадського самоврядування є загальні збори колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють. Згідно річного плану в ЗДО № 291 ЗМР проводилися загальні збори (липень). На зборах розглядались питання: звіт керівника перед колективом працівників, батьківською громадськістю з питань статутної діяльності закладу за 2021-2022 навчальний рік.

 Адміністрацією та педагогами ЗДО № 291 ЗМР ведеться постійна планомірна робота по взаємодії з батьками та громадськістю. В період воєнного стану всі форми роботи з батьками проводилися в онлайн-форматі (інформація, консультації, заняття, рекомендації, розваги та свята висвітлювалися через сторінки сайту закладу та вайбер-групи).

Батьки залучаються до управління закладом дошкільної освіти через безпосередню участь в роботі колегіальних органів. Протягом року педагоги постійно спрямовували самоосвіту батьків з різних питань, стимулювали їх прагнення і вміння поповнювати свої педагогічні знання. У процесі спілкування з батьками педагоги намагалися створити атмосферу довіри, враховувати особливості кожної родини. Членів родин вихованців постійно запрошували брати онлайн-участь у батьківських зборах: загальних зборах членів трудового колективу та батьків, групових зборах, психолого-педагогічний всеобуч (індивідуальні бесіди, консультації, заняття, анкетування); у розвагах: осінні розваги, Міжнародний день рідної мови, Стрітення, весняні розваги до Жіночого дня, Шевченкові дні. Спонукання до сумісної творчості представлено в закладі дошкільної освіти на тематичних виставках закладу. Педагоги постійно залучали батьків вихованців брати активну участь у житті групи, закладу, що висвітлювалося на сторінках сайту закладу та у гугл-класах.

 Такі інноваційні форми роботи з батьками сприяли підвищенню педагогічної компетентності батьків, допомогли позитивно впливати на якість виховання і розвитку дошкільнят, дали можливість педагогам самовдосконалюватися у своїй роботі. Тісна співпраця адміністрації, колективу ЗДО № 291 ЗМР з батьківською громадськістю сприяла позитивному іміджу закладу серед родин вихованців та бажанням батьків відвідувати ЗДО № 291 ЗМР впродовж багатьох років.

 В ЗДО № 291 ЗМР створені необхідні та сприятливі умови щодо кадрового забезпечення та сприяння підвищення освітнього рівня педагогів, розвитку їх творчості та креативності.

Освітній процес в закладі дошкільної освіти забезпечують 62 працівника (100%): 30 – технічного персоналу, 2-го медичного працівника, 30 педагогів, у тому числі: директор, вихователь-методист, практичний психолог, інструктор з фізичної культури, два музичних керівника, керівник гуртка англійської мови, керівник гуртка українського мовлення та народознавства, 22 вихователя.

Освітній процес забезпечували 30 педагогів:

Віковий склад:

30-40 років – 7 (23%)

40-50 років –10 (33%)

Від 50 років – 13 (44%)

Освітній рівень:

Вища освіта – 12 (40%)

Базова вища освіта – 3 (10%)

Неповна вища освіта – 15 (50%)

Кваліфікаційний рівень:

Вища категорія – 1 (3%)

І категорія – 2 (7%)

ІІ категорія – 5 (17%)

Звання «вихователь-методист» - 3 (10%)

Спеціаліст – 4 (13%)

Без категорії – 18 (60%)

Два педагоги підвищують свій освітній рівень (навчаються в Запорізькому педагогічному коледжі).

Адміністрацією проводилися всі необхідні заходи щодо забезпечення ЗДО кваліфікованими педагогічними кадрами, створювалися  умови для реалізації педагогами своїх професійних інтересів і можливостей, досягнення високого рівня реалізації стандартів дошкільної освіти. Педагогічний колектив працює стабільно. З боку керівника в закладі дошкільної освіти постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки. Велика увага приділялася створенню в кожній групі мікрогруп за психологічною сумісністю. Закріплюючи педагогів за групою враховувалося: віковий ценз, компетентність, досвід, індивідуальні психологічні особливості кожного педагога та їх побажання. Адміністрація диференційовано підходить до молодих спеціалістів та досвідчених педагогів. Особливу увагу і підтримку відчувають молоді вихователі, за якими закріплюються досвідчені вихователі з метою надання допомоги в організації освітнього процесу.

За результатами анкетування колективу (психологічний клімат в колективі) можна визнати позитивним.

            Велика увага приділялася атестації педагогів ЗДО, яка проводилася відповідно Закону України «Про освіту» ст.50, Типового положення про атестацію, затвердженого наказом МОН України від 06.10.2010р. №930 та наказом Міністерства Освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011р. №1473 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників».

Щорічно згідно з графіком педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації та підлягають атестації відповідно до Типового Положення про атестацію педагогічних працівників.

            На підставі складеного перспективного плану проходження курсової перепідготовки за звітний період курсову перепідготовку при КЗ «ЗОІППО» ЗОР в дистанційному форматі пройшли 5 педагогів (17%), що було передбачено річним планом роботи. У 2022 навчальному році атестацію пройшли 8 педагогів (27%): 1 музичний керівник, 7 вихователів. Матеріали сценаріїв, конспектів занять, методичних розробок, заходів, що проводились педагогами, які атестувалися, використовуються для навчання молодих вихователів. Достатньо високий рівень майстерності педагогів досягнуто через сучасні різноманітні форми методичної роботи.

            Активну участь всі педагоги брали у підвищенні своєї професійної майстерності. Кожен квартал педагоги пишуть клопотання про підвищення кваліфікації, в яких вказують захід, тему заходу та кількість годин та вкладають ксерокопії сертифікатів. Педагоги підвищують кваліфікації на різних платформах: «Всеосвіта», «На Урок», «Дошкільне виховання», «Видавництво РАНОК», Prometeus, КЗ «ЗОІППО» ЗОР, КУ «ЦПРПП» ЗМР та інші.

Адміністрація закладу створює усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів робота колективу ЗДО № 291 ЗМР відзначається стабільністю та позитивною результативністю.

Колектив закладу дошкільної освіти також брав активну участь в районних та міських заходах, а саме: - районні: РМО музичних керівників, інструкторів з фізичної культури, практичних психологів, вихователів раннього віку, вихователів молодшого віку, вихователів середнього віку, вихователів старшого віку, молодих спеціалістів; майстер-класи; - міські: «Траєкторія професійного розвитку» (молоді вихователі зі стажем роботи до 3-х років – 3 чол.), «Міські фахові навчання», вебінтенсив «Ефективна реалізація змісту параметрів шкали оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти ECERS-3». За участь у всіх цих заходах педагоги отримали сертифікати.

Аналізуючи проведені методичні заходи, доречно зауважити, що всі вони носили пізнавальний характер для педагогів, сприяли росту їх майстерності. Активність педагогів під час цих заходів виросла і була на належному рівні. Виходячи з цього вважаємо, що необхідно продовжувати проводити такі форми методичної роботи, які сприятимуть активізації педагогів, підвищуватимуть рівень їхньої самостійності при підготовці до семінарів, педагогічних рад та інших форм методичної роботи.

Адміністрацією та методичною службою ЗДО № 291 ЗМР забезпечуються умови для творчого зростання, для реалізації педагогами своїх професійних інтересів і можливостей, досягнення високого рівня реалізації стандартів дошкільної освіти.

Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. У ЗДО № 291 ЗМР велася робота щодо забезпечення вимог, передбачених Законом України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року.

В ЗДО № 291 ЗМР проведено ряд заходів, а саме:

 - в ЗДО № 291 ЗМР видано наказ від 04.01.2022р. №10р «Про удосконалення роботи зі зверненнями громадян по ЗДО №291»;

 - затверджено графік особистого прийому громадян адміністрацією ЗДО № 291 ЗМР та місце, де проводиться прийом, а саме: двічі на тиждень (понеділок з 10.00 до 12.00 та четвер з 15.00 до 17.00). Графік прийому оприлюднюється на стендах біля кожного входу до будівлі ЗДО, інформаційних куточках та сторінці веб-сайту. Слід зазначити, що звернення громадян, які потребують невідкладних рішень, здійснювалися поза графіком;

-          оформлена та ведеться відповідна документація: журнал обліку особистого прийому громадян та журнал реєстрації пропозицій, заяв та скарг громадян.

З метою упередження появи звернень, зняття конфліктних ситуацій, роз’яснення проблемних питань освіти, фінансово-господарської діяльності, батьківської плати, адаптації дітей до умов закладу беру участь у групових батьківських зборах, де батьки мають змогу порушити хвилюючі їх питання. За ініціативи директора на особистий прийом запрошуються батьки дітей, які тривало не відвідують заклад та які мають заборгованість по оплаті за харчування.

В ЗДО № 291 ЗМР створені умови для реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення, звернення засобами електронного та телефонного зв’язку. Упродовж звітного періоду письмових звернень не надходило.

За звітний період 2022 року зафіксовано 107 звернення громадян.

Питання, що розглядалися  на особистому прийомі переважно стосуються:

 - влаштування дітей до ЗДО № 291 ЗМР;

 - переведення дітей з однієї групи до іншої;

 - надання місця дітям шестирічного віку, які за довідкою ВВК не можуть навчатися в школі за станом здоров'я (9 дітей);

 - рекомендації практичного психолога щодо проблем адаптації;

 - організація харчування;

 - питання щеплення;

 - щодо забирання дитини Горбатюк Тетяни із закладу батьком, Горбатюк О.В. (відмова згідно розпорядження голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району від 13.01.2021 №507р «Про встановлення порядку побачень з малолітньою Горбатюк Тетяною Олегівною, 26.07.2018 р.н.»);

 - проведення ремонтних робіт по групах;

 - реєстрація на електронну чергу та підтвердження електронної заявки;

 - звернення працівників з особистих питань;

 - організація роботи ЗДО № 291 ЗМР під час карантину COVID-19;

 - благоустрій території;

 - працевлаштування.

Також адміністрацією ЗДО № 291 ЗМР приділялася особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються громадяни пільгових категорій: діти з інвалідністю, багатодітні сім’ї, малозабезпечені сім’ї, учасники АТО, ВПО, які потребують соціального захисту та підтримки.

Ці питання вирішувалися в межах повноважень на особистому прийомі. Питання про стан роботи зі зверненнями громадян постійно на контролі адміністрації закладу та розглядались на батьківських зборах, виробничих нарадах. Жодне із звернень громадян не залишилося без уваги, вирішувалось в закладі дошкільної освіти і не потребувало подальшого розгляду у вищестоячих органах.

Пропозиції та зауваження викладені органом батьківського самоврядування, батьками, представниками інших органів самоврядування приймались до відома, не залишалися без уваги і своєчасно розглядалися та приймалися управлінські рішення.

Робота зі зверненнями громадян залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності адміністрації ЗДО № 291 ЗМР.

Розвиток ЗДО № 291 ЗМР можливий лише за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Головним є те, що заклад дошкільної освіти прагне бути місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.

Разом з колективом та батьківською громадськістю підтримую позитивний імідж ЗДО № 291 ЗМР.

 

 

          24.05.2023р.                                                                            Анастасія БАБИЧ